Rozdział XIX – Weekendowe spływy kajakowe

Wróć do spisu treści

Po całotygodniowym życiu w pędzie, stresującej pracy zwłaszcza w dużym mieście wszyscy odczuwamy potrzebę zregenerowania sił. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na dłuższe wyjazdy, lecz moda na krótkie wyjazdy i świadomość potrzeby wypoczynku po pracy zwiększają popularność turystyki weekendowej. Bardzo często szukamy też różnych form aktywnego wypoczynku. W ten trend doskonale wpisują się weekendowe spływy kajakowe.

W przypadku wyjazdu na kajaki na weekend dostajemy wszystko co w takich wypadach jest najważniejsze: aktywność fizyczną, odpoczynek od miasta i odnowę sił psychicznych w terapeutycznym kontakcie z naturą. Spływy kajakowe w formie „weekendówek” są też świetną propozycją dla osób rozpoczynających zabawę w kajakarstwo. Pozwalają  sprawdzić czy ta forma kwalifikowanej turystyki im odpowiada, zanim zdecydują się na udział w wielodniowej wyprawie kajakowej.

Weekendowe spływy kajakowe powinny być zorganizowane tak, by rozsądnie zagospodarować wolny czas. Przyjazd w piątek nie może być ustalony na określoną godzinę, przecież ludzie o różnych porach kończą pracę i z różnych miejsc, czasem dość odległych, przyjeżdżają. Sobota i niedziela to czas na sprawnie przeprowadzony spływ kajakowy. Jego zakończenie w niedzielę powinno umożliwić powrót do domu o cywilizowanej porze.

Wyjazd weekendowy jest bardzo krótki. Dlatego lepiej poszukać oferty wyjazdu zorganizowanego. Szkoda przecież cennych godzin na czekanie na kajaki czy szukanie parkingu.

Planując wypad za miasto warto pomyśleć o spływie kajakowym. Trochę ruchu, wieczór przy ognisku, słońce i woda- trudno o lepszy pomysł na weekend.

Wróć do spisu treści

Podziel się stroną na:
  • Drukuj
  • Facebook
  • Gadu-Gadu Live
  • Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz