Rozdział XX – Spływy kajakowe zorganizowane czy indywidualne

Wróć do spisu treści

Ostatnie lata przyniosły wzrost zainteresowania kajakarstwem jako tanią formą aktywnej turystyki. Powstało sporo firm, w ofercie których znajduje się zarówno pełna organizacja spływów kajakowych jak i wypożyczalnia kajaków. Na którą z form uczestnictwa w spływie kajakowym powinniśmy się zdecydować?

Spływy kajakowe zorganizowane są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Powinni się na nie zdecydować wszyscy, którym nie uśmiecha się codzienne pakowanie kajaka, troska o wodę do gotowania czy łamanie sobie głowy jak po spływie dostać się do pozostawionych gdzieś w górze rzeki samochodów. Jest to też dobra propozycja dla osób, które nigdy nie trzymały w ręku wiosła, na pewno skorzystają na przeprowadzanym przed spływem przeszkoleniu i stałej obecności wykwalifikowanej kadry. Dla doświadczonych kajakarzy minusem takiego rozwiązania może być konieczność dostosowania się do programu imprezy.

Indywidualne spływy kajakowe mają tę zaletę, że możemy płynąć we własnym gronie, sami decydować o długości dziennych etapów i spać w dowolnych miejscach. Kajaki wynajmujemy wtedy z wypożyczalni kajaków umawiając się na ich dowóz i odbiór z wybranego miejsca.

Zorganizowane spływy kajakowe polecam turystom ceniącym sobie wygodę lub tym którzy planują swój kajakowy debiut. Wypożyczalnia kajaków to propozycja dla bardziej doświadczonych kajakarzy, którzy wiedzą jak samodzielnie odbyć spływ kajakowy.

Wróć do spisu treści

Podziel się stroną na:
  • Drukuj
  • Facebook
  • Gadu-Gadu Live
  • Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz