Rozdział XXV – Zorganizowane spływy

Wróć do spisu treści

W ostatnim czasie szukając sposobu na spędzenie wolnego czasu coraz częściej decydujemy się na aktywny wypoczynek. Kryzys finansowy, który uszczuplił niejeden portfel, spowodował też spadek zainteresowania drogimi wycieczkami do egzotycznych miejsc. W tym kontekście bardzo atrakcyjną propozycją wydają się zorganizowane spływy kajakowe.

Kajaki pozwalają na aktywne spędzenie czasu w ciekawych zakątkach Polski. Umożliwiają dotarcie do wielu nieskażonych cywilizacją miejsc, które zazwyczaj są trudno dostępne dla zmotoryzowanych turystów. Wszystko to, o co tak trudno w mieście, czyli czyste powietrze, świergot ptaków, piękne krajobrazy na spływie kajakowym ma się wliczone w cenę, zazwyczaj niewygórowaną. Zorganizowane spływy kajakowe to kontakt z naturą, nowe znajomości, przygoda.

Wiele firm specjalizuje się w kompleksowej obsłudze spływów. Decydując się na skorzystanie z ich oferty nie musimy kłopotać się o kajaki, miejsca noclegowe, transport bagaży czy ubezpieczenie. Organizator zapewnia zazwyczaj wszystko co potrzebne jest do komfortowego spędzenia wolnego czasu na wodzie. Ponieważ na takich wycieczkach są też wykwalifikowani instruktorzy o specjalności kajakarstwo a każdy uczestnik dostaje kamizelkę asekuracyjną spływy kajakowe są też bardzo bezpieczne.

Planując urlop warto rozważyć czy kajaki to nie jest dobry pomysł. Spływy kajakowe to tani, bezpieczny i interesujący sposób na spędzenie kilku wolnych dni. Szlaki kajakowe czekają na nowych miłośników kajakarstwa…

Wróć do spisu treści

Podziel się stroną na:
  • Drukuj
  • Facebook
  • Gadu-Gadu Live
  • Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz