Komunikat po spływie na Wieprzu

KOMUNIKAT
z XL OGÓLNOPOLSKIEGO SPŁYWU KAJAKOWEGO
O PUCHAR BŁĘKITNEJ WSTĘGI WISŁY

XL Ogólnopolski Spływ Kajakowy odbył się w dniach 8 – 14 sierpnia 2015 r. na rzece Wieprz z Jaszczowa do Woli Skromowskiej.
Współorganizatorami spływu byli: Prezydent Miasta Tarnobrzega, PTTK OM Tarnobrzeg, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, SEP Oddział Tarnobrzeg, SanTa-EKO Sp.j. Tarnobrzeg, Poltur Tarnobrzeg, NSZZ Solidarność KiZPS Siarkopol oraz NSZZ Solidarność Kopalni Siarki Machów.
W spływie wzięło udział 45 uczestników reprezentujących Szczecin, Łęczną, Hrubieszów, Knurów, Warszawę, Kurów, Puławy, Lublin, Zaklików, Gorlice, Mielec, Nową Dębę, Krzeszów, Sandomierz, Tarnobrzeg, a także Anglię i Hiszpanię.
W dniu 9 sierpnia w Łęcznej wszyscy uczestnicy podczas uroczystego otwarcia otrzymali koszulki i okolicznościowe znaczki. W trakcie biwaków przeprowadzane były ogniska, grille, śpiewogrania i dyskoteki. W dniu 11 sierpnia uczestnicy zwiedzili zamek w Zawieprzycach a 12 sierpnia pałac w Kozłówce. W tym dniu 9 uczestników spływu odbyło Chrzest Wodniacki. Podczas uroczystego zamknięcia spływu w dniu 13 sierpnia w Luszawie Prezes Ogniska TKKF Siarka podziękował uczestnikom za kulturalne i sportowe zachowanie, wymienił wszystkich sponsorów serdecznie dziękując im za pomoc w organizacji tej imprezy a następnie wręczył uczestnikom ufundowane przez Organizatora upominki oraz świadectwa Chrztu Wodniackiego. Najstarszym uczestnikiem spływu był 76 letni Hetman Bolesław z Lublina dla którego puchar ufundował NSZZ Solidarność Kopalni Siarki Machów. Najmłodszym uczestnikiem spływu był 10 letni Piotr Strumiński z Tarnobrzega, któremu komandor wręczył puchar ufundowany przez MOZ NSZZ Solidarność z Tarnobrzega. Puchar Fair Play przyznany został Andrzejowi Skowronowi z Tarnobrzega. Najliczniejszą i najbardziej zdyscyplinowaną ekipą XL OSK była 15-osobowa ekipa reprezentująca Tarnobrzeg. Puchar stanowiący główne trofeum spływu komandor wręczył na ręce Agnieszki Janczary z Tarnobrzega. Do ostatniego etapu z Luszawy do Woli Skromowskiej wszyscy przystąpili w dobrym nastroju, kończąc go w dobrej formie i żalu, że to już koniec spływu. Pożegnania, przekazywanie adresów zamknęły tę imprezę. Spływ odbył się przy upalnej pogodzie – średnia temperatura z 6-ciu dni wynosiła 33 stopnie Celsjusza – na atrakcyjnej dla turystyki kajakowej i jednej z najciekawszych rzek w naszym regionie. Zaangażowanie, uczynność, życzliwość i zdyscyplinowanie uczestników pozwoliło organizatorom zrealizować program imprezy, za co serdecznie dziękujemy. Pomimo trudów wszyscy uczestnicy deklarowali chęć uczestniczenia w XLI OSK o PBWW, który planujemy zorganizować w przyszłym roku na rzece Dunajec w dniach 30 lipiec do 3 sierpnia 2016r.

ZA ORGANIZATORÓW
Prezes Ogniska TKKF Siarka
Grzegorz Skowron
Tarnobrzeg, sierpień 2015 r.

Galeria ze spływu

Podziel się stroną na:
  • Drukuj
  • Facebook
  • Gadu-Gadu Live
  • Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz