KOMUNIKAT z II OGÓLNOPOLSKIEGO SPŁYWU KAJAKOWEGO NA RZECE CZARNEJ I WIŚLE

            II Ogólnopolski Spływ Kajakowy odbył się w dniach 7 – 9 lipca 2017 r. z Kłody do Tarnobrzega na rzekach  Czarnej i Wiśle.

            Współorganizatorami spływu byli : Prezydent Miasta Tarnobrzega, Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, SEP Oddział Tarnobrzeg, SanTa-EKO Sp.j. Tarnobrzeg i Poltur Tarnobrzeg     

            W dniu 7 lipca  w Winnicy wszyscy uczestnicy otrzymali  okolicznościowe znaczki i etui na dokumenty chroniące przed zamoczeniem. W trakcie biwaków przeprowadzane były ogniska, śpiewogrania i dyskoteki.

            I etap z Kłody do Winnicy charakteryzował się dużymi trudnościami technicznymi powodującymi uszkadzanie kajaków, wywrotki i duże zmęczenie. Na biwaku w Winnicy z uczestnikami spływu spotkała się przedstawicielka Burmistrza Połańca wręczając uczestnikom szereg upominków typu foldery , mapy oraz inne materiały związane ze szlakiem kajakowym na Czarnej, a także kiełbasę na grilla. Przedstawicielce Burmistrza komandor spływu wręczył okolicznościowe znaczki i etui na dokumenty. Po wymianie wzajemnej wrażeń i spostrzeżeń Prezes Ogniska TKKF Siarka złożył na ręce przedstawicielki podziękowania dla Burmistrza Połańca , a Ona żegnając się z uczestnikami życzyły im udanego spływu.                        

            14 km II etap z Winnicy do Zaduszników odbywał się przy wysokiej temperaturze powietrza(>30oC). Ognisko i 5 – godzinne śpiewy szant i nie tylko zakończyły ten przyjemny  dzień.

            W dniu 9 sierpnia turyści przystąpili do 22 km etapu i w dobrej formie dotarli na bazę TKKF w Tarnobrzegu. Wszyscy uczestnicy, nie bacząc na trudy pytali kiedy następny spływ.

            Zaangażowanie, uczynność, życzliwość i zdyscyplinowanie uczestników pozwoliło organizatorom zrealizować program imprezy, za co serdecznie dziękujemy.

Galeria do obejrzenia…

 

ZA ORGANIZATORÓW
Prezes Ogniska TKKF Siarka
Grzegorz Skowron
Tarnobrzeg, Lipiec  2017 r.

Podziel się stroną na:
  • Drukuj
  • Facebook
  • Gadu-Gadu Live
  • Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz